این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد
sex
مجله خبری

پلیس فتا: مراقب تبلیغ آگهی‌های جعلی وام‌های کم بهره باشید

رئیس پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش وام‌های کم بهره هشدار داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ “علی جمالی” رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در بررسی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا مشاهده می‌شود افراد کلاهبردار با انتشار آگهی‌های جعلی واگذاری وام بدون بهره و یا تسهیلات بانکی با سود کم به کلاهبرداری از هموطنان می‌پردازند.

وی افزود: کلاهبرداران در این روش با درج آگهی جعلی تحت عنوان گرفتن وام آسان در کمترین زمان ممکن با سود تسهیلات و بهره پایین بانکی در فضای مجازی که در ازای اعطای وام به افراد، درخواست مبالغ مختلفی جهت حق‌الزحمه و فراهم نمودن وام مطالبه می‌شود که پس از پرداخت این مبلغ، فرد کلاهبردار پاسخگو تماس‌های شهروندان نبوده و آگهی خود را حذف می‌کند.

این مقام مسئول با اشاره به کلاهبرداری از طریق درج آگهی‌های جعلی در فضای مجازی توصیه کرد: شهروندانی که قصد خریدهای اینترنتی را دارند ابتدا از هویت فروشنده اطمینان پیدا کرده و با اعتماد بی‌جا به هر فردی زمینه ارتکاب جرم را فراهم نکنند.

رئیس پلیس فتا ایلام همچنین خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز در هنگام انجام هرگونه معامله‌ای در فضای مجازی مسائل امنیتی را رعایت کرده و پیش از پرداخت وجه از صحت و سقم خدمات اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ جمالی در پایان با هشدار به کلاهبرداران در فضای مجازی گفت: پلیس فتا برابر قانون با چنین افرادی برخورد می‌کند و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه جرم رایانه‌ای موضوع را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.

حتما بخوانید  کلیپ زوج اینستاگرامی در برنامه هزار راه نرفته

منبع: پلیس فتا

نمایش بیشتر
FreeInternet

دیدگاه ها

بستن
بستن