sex
sex
مسائل زناشویی

همه چیز درباره زود انزالی

تمرین های درمان زودانزالی گرچه متعدد نیست اما به شدت همکاری همسر و پارتنر جنسی را نیاز دارد.
به صورت کلی این تمرین ها شامل stop_start method و sensate focus exercise و تکنیک squeeze است. این تمارین باید تحت راهنمایی مشاور و درمانگر جنسی صورت گیرد. این تمارین معمولا چندین هفته طول می کشند لذا تخریب تمرین توسط هر یک یا هردو شریک شایع است. متاسفانه سرباز زدن از تمرین؛ اختصاص زمان محدود و تمارین خود ساخته شایع ترین دلایل تخریب تمرین هستند. تمرین کگل kegel exercise که مجموع تمارین تقویت عضلات قائده لگن است بسیار مفید و اثر گذار است.
دراین جا تنها Squeeze تکنیک را با هم مرور می کنیم: 
زمانی که مرد به همسر خود علائم نزدیک بودن انزال غیر اجتناب را اعلام می کند: ۱ فشردن سر _گلانس_ آلت تناسلی حدفاصل میان نوک گلانس و فرنولوم به وسیله چهار انگشت و انگشت شست صورت گیرد. 
برای متوجه شدن محل فرنولوم گذاره Frenulum of prepuce of penis سرچ کنید. 
بعضا این حرکت را معادل نیشگون گرفتن از سر گلانس می دانند که به هیچ وجه معادل نیست گرچه بعضی مخاطبان و مراجعین از این راه غیر علمی هم به نتیجه های مطلوب رسیده اند.
۲_ فشردن تنه آلت تناسلی با استفاده از تمام دست.
۳_ وارد کردن فشار به ناحیه پرینه. این تکنیک در هر مرحله از فعالیت جنسی می تواند برای پیشگیری از انزال مفید باشد.
اهمیت عضلات کف لگن و مقعد در مردان لزوم بررسی سلامت از لحاظ بیماری های مقعدی مانند همورئید و فیشر و آبسه ها را نشان می دهد.
در پایان تا زوجین نخواهند کوه از سر جایش تکان نمی خورد. گرچه میزان موفقیت تکنیک های رفتاری تا ۹۷ درصد ذکر شده است و گرچه پاروکستین بهترین دارو برای انزال زودرس است؛ اما تا فهم مشترک برای حل معضل میان زوجین وجود نداد و یک طرفه این دغدغه وجود دارد نتیجه مطلوب حاصل نمی شود. سکس تراپیست و درمانگر جنسی وظیفه رساندن شریک های جنسی به نقطه فهم متقابل را دارد.
#دکتر_آذین
#زود_انزالی
#انزال_زودرس 
prematureejaculation

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن