پیشنهاد ویمگز

سریال چرنوبیل چیست و از کجا می‌توان آن را دانلود کرد؟

سریال چرنوبیل

سریال Chernobyl (چرنوبیل) برگرفته از فاجعه اتمی در شهری به همین نام در کشور اوکراین ساخته شده است؛ و با نشان دادن واقعیت‌های تلخ، بزرگترین فاجعه غیر نظامی و اتمی تاریخ بشر را به نمایش میگذارد که در روز ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ (۶ اردیبهشت ۱۳۶۵) در نیروگاه چرنوبیل در اوکراین با انفجار و آتش‌سوزی در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل به وقوع پیوست.
خلاصه داستان مینی سریال چرنوبیل + تیزر

مدتی می‌شود که سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) دیگر در صدر این فهرست قرار ندارد و فصل هشتم و پایانی این سریال باعث نزول رتبه و امتیاز این سریال در IMDB شده است. حال طبق آمار منتشر شده، سریال Chernobyl تا به امروز نمره ۹.۷ را از کاربران IMDB دریافت کرده و تا به امروز نزدیک به ۵۲ هزار نمره برای این سریال در این وب‌سایت ثبت شده است.

سریال Chernobyl (چرنوبیل) برگرفته از فاجعه اتمی در شهری به همین نام در کشور اوکراین ساخته شده است؛ و با نشان دادن واقعیت‌های تلخ، بزرگترین فاجعه غیر نظامی و اتمی تاریخ بشر را به نمایش میگذارد که در روز ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ (۶ اردیبهشت ۱۳۶۵) در نیروگاه چرنوبیل در اوکراین با انفجار و آتش‌سوزی در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل به وقوع پیوست. این اتفاق باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا شد و تبعات خیلی زیادی را به بار آورد که بر میلیون‌ها نفر تاثیر گذار بوده و خواهد بود.

خلاصه داستان مینی سریال چرنوبیل + تیزر

ماجرای مینی سریال محبوب چرنوبیل چیست؟

این روز‌ها مینی سریال چرنوبیل مورد توجه علاقه‌مندان سریال قرار گرفته است؛ به خصوص که چرنوبیل هم مانند سریال محبوب بازی تاخ و تخت توسط شرکت HBO ساخته شده است.

حتما بخوانید  جزئیات اسرارآمیز چرنوبیل؛ مرگبارترین ۹۰ ثانیه تاریخ/ از انفجار پوشش راکتور هسته‌ای تا آلودگی کشنده‌ای که تا سال ۲۰۶۵ پاک نخواهد شد

سریال چرنوبیل برگرفته از فاجعه اتمی در شهری به همین نام در کشور اوکراین ساخته شده است و با نشان دادن واقعیت‌های تلخ، بزرگترین فاجعه غیر نظامی و اتمی تاریخ بشر را به نمایش می‌گذارد. این اتفاق باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا شد و تبعاتی به بار آورد که بر میلیون‌ها نفر تاثیر گذار بوده و خواهد بود.

چرنوبیل، مینی سریال فوق العاده شبکه اچ بی او، با این کلمات تمام می‌شود «به یاد تمام کسانی که زجر کشیدند و قربانی شدند». به گفته برایان تالریکو، منتقد سایت راجر ایبرت، این‌ها جملاتی درخور برای سریالی است که برای احترام به قربانیان حادثه چرنوبیل ساخته شده است. از کارگرانی که در این حادثه جان خود را از دست دادند بگیرید تا کسانی که برای حفظ آن جنگیدند و دانشمندانی که تلاش می‌کنند حادثه چرنوبیل دوباره تکرار نشود.

هرچند سریال چرنوبیل با نقش آفرینی عالی بازیگرانی چون «جرد هریس»، «استلان اسکارشگورد» و «امیلی واتسون»، شکل گرفته و جا افتاده است، اما خود حادثه تلخ چرنوبیل، ظرفیت قابل توجهی دارد.

هر ساعت سریال چرنوبیل از ساعت قبلی تاثیرگزار‌تر است. تیمِ یوهان رنک، کارگردان سریال، تصویری از ملتی را نشان می‌دهد که همگی تحت تاثیر هشدار یک حادثه اتمی هستند و این تصویر همینطور ویرانگرتر می‌شود.

در ابتدای سریال چرنوبیل، حس فوق العاده متنوعی را تجربه می‌کنیم. شخصیت‌های مختلفی را در فضای حادثه ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ می‌بینیم، فضایی که یک ازمایش امن، خیلی خیلی ناامن می‌شود.

تعدادی زیادی کارگر مستقیما باآازمایش اتمی درگیر هستند. اکثر آن‌ها بی تجربه هستند و نمی‌دانند کاری که انجام می‌دهند دقیقا چیست و با اجبار ناچار به انجام کاری اشتباه می‌شوند.

حتما بخوانید  فیلم کامل ابوبکر بغدادی بعد از ۵ سال در یک ویدئو ظاهر شد؛ «انتقام می‌گیریم»
همچنین شخصیت‌هایی را در ابتدای سریال می‌بینیم که می‌خواهند کمک کنند. مثل آتش نشانانی که برای خاموش کردن شعله‌ها می‌روند، اما نمی‌دانند به سمت مرگ حرکت می‌کنند.

از طرفی دولتمردانی را می‌بینیم که بلافاصله در حال ساختن داستان‌های دروغین هستند تا تصویر شوروی در جهان خراب نشود. آن‌ها با اینکه می‌دانند داستان چیست، ولی ادعا می‌کنند هیچ اتفاقی رخ نداده است.

جرد هریس، نقش والری لگاسوف، یک دانشمند هسته‌ای شوروی را بازی می‌کند. او اولین کسی است که تشخیص می‌دهد در چرنوبیل چه اتفاقی افتاده است و قرار است چه اتفاقات دیگری رخ دهد.

مینی‌سریال چرنوبیل؛ شخصیت های قهرمان در کنار خائنان
بیشتر سریال چرنوبیل به رویداد‌هایی می‌پردازد که بعد از خود حادثه اتفاق می‌افتد؛ مثلا اینکه چه چیزی ممکن است به یک فاجعه بین المللی بدتر منجر شود.لگاسوف گزارش‌هایی از آسیب‌های انفجار می‌بیند که مسئولین رسمی رد می‌کنند. بعد از حادثه، عواقب بسیاری برای مردم وجود دارد. احتمال یک انفجار بزرگ دیگر، انتشار اشعه رادیو اکتیو و آلوده شدن مخازن آب آشامیدنی.

مینی سریال چرنوبیل چیست و از کجا می‌توان آن را دانلود کرد؟

یکی دیگر از نکات جالب توجه خودبزرگ‌بینی؛ غرور و تعصب بیش از اندازه حزب کمونیست و سردمداران وقت شوروی است که در ابتدا سعی می‌کنند از نشت خبر این انفجار به بیرون و علی الخصوص جهان بیرون از شوروی جلوگیری کنند، ولی وقتی که یک نیروگاه هسته‌ای در سوئیس خبر از بالا رفتن سطح تشعشات مواد رادیواکتیو چرنوبیل می‌دهد آن‌ها ناچارند این فاجعه را اعلام می‌کنند، ولی تا چندسال بعد حاضر نمی‌شوند از آژانس انرژی اتمی یا غرب کمکی دریافت کنند!

چرنوبیل، ماجرایی واقعی را در تاریخ بازگو می‌کند و از زنان و مردانی می‌گوید که شجاعانه خود را در این راه قربانی کردند تا اروپا را از فاجعه غیر قابل تصور نجات دهند. چه علاقه‌مند تاریخ باشیم چه نباشیم، مینی سریال چرنوبیل، سریالی است که ارزش تماشا کردن را دارد.

این مینی سریال که پخش آن از تاریخ ۶ می ۲۰۱۹ در شبکه‌های «اچ‌بی‌او» و «اسکای آتلانتیک» آغاز شده و بازیگرانی چون «جرد هریس»، «استلان اسکارشگورد»، «امیلی واتسون»، «جسی باکلی»، «پل ریتر»، «آدام ناگایتیس»، «آدریان راولینز» و «کان اونیل» در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
شما می‌توانید به انتخاب خودتان سریال «چرنوبیل» را با زبان اصلی همراه با زیرنویس فارسی و یا انگلیسی از اینجا تماشا کنید.
حتما بخوانید  نخستین پیغام خانم مرضیه هاشمی پس از آزادی از زندان
جان رنک,Johan Renck,کارگردان,آمریکا,کیفیت HD,زیرنویس دارد,سریال چرنوبیل,chernobyl,دانلود زیرنویس سریال چرنوبیل,دانلود چرنوبیل,قسمت پنجم سریال چرنوبیل,emily watson,دانلود قسمت چهارم چرنوبیل,سریال چرنوبیل قسمت اول,دانلود سریال چرنوبیل قسمت ۴,jared harris,chernobyl episode 4,چرنوبیل قسمت ۴,سریال چرنوبیل دوبله,دانلود سریال chernobyl,دانلود chernobyl,انلود سریال chernobyl 2019,chernobyl 2019,دانلود فیلم چرنوبیل,دانلود زیرنویس چرنوبیل,دانلود سریال چرنوبیل دوبله,زیرنویس سریال چرنوبیل,زیرنویس فارسی چرنوبیل,سریال chernobyl,دیبا مووی,واقعه چرنوبیل,دانلود مینی سریال چرنوبیل,فاجعه چرنوبیل چیست,تریلر سریال چرنوبیل,فصل ۱ قسمت ۳,دانلود زیرنویس سریال chernobyl,دانلود قسمت اول چرنوبیل,tinymoviez,فاجعه اتمی چرنوبیل,chernobyl disaster,زیرنویس قسمت ۵ چرنوبیل,زیرنویس قسمت ۵ چرنوبیل,فیلم ترسناک خاطرات چرنوبیل,subscene,فوکوشیما,راکتور rbmk,دانلود زیرنویس,قسمت پنجم چرنوبیل,چرنوبیل زیرنویس,زیرنویس,زیرنویس سریال chernobyl

نوشته های مشابه

دیدگاه ها

بستن
بستن