sex
sex
مسائل زناشویی

رابطه جنسی قبل از ازدواج اری یا خیر⁉️

رابطه جنسی قبل از ازدواج

🌺رابطه جنسی قبل از ازدواج اری یا خیر⁉️

⚛️❇️زوجهایی که برای برقراری رابطه جنسی تا زمان ازدواج خود صبر میکنند، بعدها رضایت ارتباطی و جنسی بالاتری نسبت به آنهایی که نزدیکی جنسی را قبل از ازدواجشان تجربه میکنند، دارند.

❇️⚛️زوجهایی که تا زمان ازدواجشان برای ایجاد رابطه جنسی صبر کرده بودند، ۱۱ درصد ثبات ارتباطی، ۱۱ درصد رضایت ارتباطی، ۲۹ درصد کیفیت ارتباط جنسی و ۲۱ درصد گفتگو و ارتباط کلامی بهتر و بالاتری را نسبت به افرادی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشتند گزارش کردند

⚛️❇️بسیاری از جوانان تصور میکنند بدون داشتن تجربه جنسی با طرف مقابل، رسمی کردن رابطه شان ریسک بزرگی خواهد بود، اگر رابطه جنسی قبل از تعهد و رسمی شدن رابطه ایجاد شود، میتواند موجب بروز سردرگمی و گرفتار شدن زودرس در رابطه شود. درحالیکه محدود کردن رابطه جنسی در ارتباط شفافیت بیشتری برای دو طرف میآورد.

❇️⚛️ «زوجهایی که رابطه جنسی را قبل از ازدواج با هم تجربه میکنند وقتی نوبت به کیفیاتی که موجب ثبات و قابل اتکا بودن ارتباط میشود میرسد، متوجه میشوند که ارتباطشان رشد نیافته است.»

❇️⚛️اگر زوجی قبل از ازدواج، ارتباط جنسی را شروع کردند، بد نیست که دست نگه داشته و رابطه خود را ارزیابی کنند تا مطمیٔن شوند همه چیز متعادل و درست است. یک مسیٔله که باید حتماً ارزیابی کنند این است که این مسیٔله (ارتباط جنسی) تا چه میزان بر رابطه آنها غالب و چیره شده است. ⁉️آیا به ارتباط کلامی و سایر فاکتورهای رابطه هم فضای پیشرفت داده شده است؟ آیا چیزی فراتر از جذابیت جنسی بین دو طرف وجود دارد؟ اگر زوجی واقعاً میخواهد ارتباط قوی و باثباتی داشته باشد، باید این سوالات را ازخود بپرسند.

❇️⚛️رابطه جنسی اهمیت زیادی دارد اما دو نفر باید بتوانند با هم حرف بزنند، اهداف مشترکی در زندگی داشته باشند و بتوانند با موانع زندگی در کنار هم مقابله کنند، نه اینکه فقط تفریح و لذت را تجربه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه ها

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن